Egyed Józsefné üzente 13 éve

Arcod elárulja, ha anyagcsere gondod van!

A szervezet a bőrön keresztül próbál megszabadulni az őt terhelő anyagoktól, ezért a természetgyógyászok a bőrt az anyagcsere tükrének tekintik, melyről könnyedén leolvasható, milyen felesleges, káros anyagok vannak a szervezetben, illetve milyen tápanyagok hiányoznak onnan. A bőrproblémák legtöbbje megfejthető a vizuális diagnosztika kódrendszerével.
Zsíros arcbőr: túlzott zsírfogyasztás vagy a zsíranyagcsere zavara
Így kezeld: mérsékeld az állati eredetű fehérjék fogyasztását, a tejtermékeket teljesen iktasd ki az étrendedből. Masszírozd a bőröd uborka- vagy paradicsomszeletekkel, hagyd, hogy a levüket beszívja a bőröd, majd egy óra múlva mosd le.
Pattanások: májprobléma, hormonális zavarok
Így kezeld: jót tesz a bőrnek a cink és a B6-vitamin, ezek megtalálhatók például a hüvelyesekben, a barna lisztben, a kukoricában. A bojtorjántea mind külsőleg, mind belsőleg hatásos. A teafaolaj hatékonyan szárítja le a kisebb pattanásokat. Jótékony még a citromleves bedörzsölés is.

Nagy, gyulladt, hegesen gyógyuló pattanások: gombafertőzés
Így kezeld: a gyulladást B-vitaminban gazdag ételekkel enyhítheted, fogyassz hántolatlan gabonaféléket. A kalcium is megnyugtatja a bőrt, megtalálható például a mákban, a szezámmagban. A túró- vagy az iszappakolás is jótékony lehet. Kerüld a zsíros, olajos ételeket, a fehér cukrot és az élesztős ételeket is.
Szeplők: utalhat májgyengeségre
Így kezeld: a máj tehermentesítésére évente kétszer, évszakváltáskor végezz tisztítók*rát, és fogyassz rendszeresen bioboltokban kapható májvédő teakeveréket.
Száraz bőr: vízhiány
Fogyassz A-vitaminban gazdag ételeket, káposztát, sárgabarackot, céklát vagy zellert. A halovány, száraz bőrt vashiány is okozhatja, mákból, szőlőből, fekete ribizliből kiválóan pótolható ez az ásványi anyag. A mályvafőzettel való borogatás pótolja a bőr elvesztett nedvességtartalmát, segíthet még a mézes búzakorpapép is.
Puffadt bőr: a folyadékháztartás zavara, túlzott sófogyasztás
Így kezeld: ne sózd az ételeidet, kerüld a tartósított, konzerv élelmiszerek fogyasztását, só helyett használj növényi fűszerkeveréket.

Válasz

Egyed Józsefné üzente 13 éve

Házi kencék, profi kozmetikumok - melyik a jobb?
Házi készítésű kozmetikumok kontra tudományos bőrápolás?

Ha jó volt nagyanyáink bőrének a reszelt uborka meg a nyers krumpli, akkor nekünk miért nem? Mi jut be a bőr mélyebb rétegeibe?
Milyen mélyre jutnak be a hatóanyagok?
A bőr alapvető védelmi funkciója, hogy lehetőleg semmit ne engedjen be a szervezetbe, ez az oka, hogy ha bemegyünk a tengerbe, akkor nem "szivárog be" a tengervíz a testünkbe, illetve ha magunkra öntjük a levest, akkor nem "ázunk be". A szaruréteg tömör, és csak nagyon kevés dolog áramlását engedi, például engedi kifelé a víz párolgását. Emiatt viszont a bőrünk kicserepesedhet, kiszáradhat.

A bőr hidratáltságát helyreállítani kizárólag kívülről lehetetlen. Igyon elegendő (napi legalább 2 liter) folyadékot, fogyasszon kevesebb kávét és alkoholt!
Az arcunkra kent zöldségeknek, gyümölcsöknek is gátat képez a bőr: az így készített pakolások összetevőinek nagy részét nem engedi át a szaruréteg, így az illatos, jól hangzó, ehető hatóanyagok csak a hám legfelső részéig jutnak el. Ám a kezelendő probléma (például ráncosodás, vízhiány, mitesszer) kezelése gyakran a mélyebb rétegekben igazán hatékony.

Ha csak a bőr felületét szeretnénk hidratálni, akkor az könnyű. A bőr szarurétegébe (ez a legfelső réteg) vizet juttatni nem nehéz feladat. A bőrápoló emulziók vizes fázisa nagyon rövid idő alatt képes pótolni a bőr elveszett nedvességtartalmát. Csakhogy ez a kedvező hatás rövid ideig tart, mert a bőrből hamar elpárolog a víz.

A profi kozmetikumokban található vízmegkötő anyagok azonban megakadályozzák a víz elpárolgását, és a jobb felszívódás miatt tovább tartják hidratált állapotban a bőrt. A házi pakolások, az interneten keringő, élelmiszerekből keverhető arcápoló kencék hatóanyagai általában megrekednek a bőr legfelső rétegében, így kevéssé hatékonyak.

A tudományos bőrápolás segítségével helyreállítható a bőrben lévő nedvesség- és lipidtartalom helyes aránya, emellett pedig az ideális pH érték is. Az összetevők helyreállítják a károsodott bőrt, így védenek a betegségek kialakulása ellen.
Előnyük persze, hogy a hűtőszekrényből elővéve frissen készíthetőek, jó illatuk van, meg is lehet enni őket. A pakolással arcunkon negyed-fél órát pihenni kell, már ez is jó hatással van a közérzetünkre. Ám ha hatékony bőrápoló készítményt szeretnénk használni valamilyen bőrproblémára, akkor jobban tesszük, ha szakemberrel konzultálunk, és bőrtípusunknak megfelelő készítmény segítségével a bőr mélyebb rétegeibe juttatjuk be a hiányzó anyagokat.

Ha a bőr zsírtartalmának helyreállítása a feladat, akkor is van megoldás, ugyanis egyes összetevők alkalmazásával legyőzhető a hámréteg ellenállása, amit barriernek hívnak. A ráncok kialakulása ellen felületen ható készítményekkel védekezni elég reménytelen feladat. A profi krémek a bőr természetes Q10-koenzimjével egyező kémiai szerkezetű hatóanyagot tartalmaznak, így a bőr könnyen beszívja és hasznosítja azt.
Mi van a zöldségekben, gyümölcsökben? És a krémekben?
A krémek gyártásakor rendkívül szigorú előírásokat kell betartaniuk a cégeknek. Abban biztosak lehetünk, hogy többszörösen ellenőrzött, ártalmas anyagokat nem tartalmazó krémek kerülnek a tégelyekbe, flakonokba. Ez igaz akkor is, ha interneten időről-időre felbukkannak írások, hogy milyen káros anyagokat tartalmaznak kedvelt bőrápoló termékeink. Ha egy cég ad magára, akkor az elvártnál is szigorúbban ellenőrzi, hogy mit használ gyártásnál, és a késztermék mennyire felel meg az előírásoknak, mennyire biztonságos.

Hacsak nem mi magunk neveltük a kiskertben a biogazdálkodás szabályait betartva, akkor nem lehetünk biztosak abban, hogy a bolti epret összeturmixolva, a piacon vett uborkát lereszelve csak friss, egészségünk szempontjából hasznos anyagokat kenegetünk, pakolgatunk a bőrünkre.

Persze az élelmiszer-ellenőrző hatóságok szigorúak, de bánjunk óvatosan azzal, hogy mit kenünk a bőrünkre! De hát a krémekbe is tesznek növényeket, nem? - kérdezhetnénk. A válasz az, hogy természetesen. A magára valamit is adó kozmetikai cég kiváló minőségű, szigorúan ellenőrzött és tisztított formában használja fel a természet adta kiváló hatóanyagokat.
Mellékhatások
A rosszul megválasztott krémek hatása minimum kétséges, akár mi kevertük ki őket (például mézből, túróból, paradicsomból, banánból, zabból, szőlőből, csokoládéból vagy bármi másból), akár több ezer forintot fizettünk érte a patikában, drogériában. A nem megfelelő bőrtípusra alkalmazott termékek, rosszul megválasztott zöldségek és gyümölcsök fokozhatják a zsírtermelést vagy eltömíthetik a pórusokat. Jó tudni, hogy még az így, házilag készült kencék is okozhatnak helyi irritációt, allergiás reakciót!

Ami viszont a tudományos bőrápolás mellett szól, hogy az így előállított termékek nem tömítik el a pórusokat, ha pedig olyan célközönségnek készültek, akkor hipoallergének is.

A "mitesszerképző" kifejezés zárt (fekete) mitesszerek keletkezésére utal, amit bőrápoló krémek vagy azok összetevői válthatnak ki.
A mézben például nagyon sok jó hatású anyag van: ásványi anyagok, vitaminok, cukrok, fertőtlenítő hatású propolisz. Viszont mindez nagyon erős dehidratáló hatású: elszívja a vizet a sejtekből, kiszárítja a bőrt. Épp ezért kozmetikai célú felhasználásakor vízzel vagy más folyékony anyaggal szokták vegyíteni őket.

Végül, de nem utolsósorban a házikencék használatával csak a bőr felszínen lévő víz- és zsírhiányt lehet pótolni - ha ennél többre vágyunk, akkor érdemes komolyabb krémeket keresni.
Szerző: Forrás: Megjelent:
Kéky Kira HáziPatika.com 2011. január 6.

Válasz

Egyed Józsefné üzente 13 éve

Jó Boszika Gigi üzente 2 hete

köszönjük

Válasz

Egyed Józsefné üzente 13 éve

Szépség ápolás mézzel!

Nincs semmi új a Nap alatt. Ugye ismerjük ezt a szólást? Talán a szépségápolásra is igaz ez a megállapítás, ha tudjuk, hogy Kleopátra tej- és mézfürdője, Néró tejes mézes arcápolója újra divatba jött.
Az egyik vezető francia kozmetikai cég éjszakai arcbalzsama kellemes méz illatot áraszt. Amint rákenjük a bőrünkre, már érezzük is simogató hatását. De más ismert cégek kínálatában is találunk már kellemes virágméz illatú kölnit. Mézes fürdőkrémet, hidratálót, hajkondicionálót, arcradírt, vagy ezek narancsos, citromos változatát.
Az alpha-hydroxy-sav az arckrémek egyik legismertebb és leghatásosabbnak vélt alapanyaga, mert segít lehámlasztani, ezzel megújítani a bőrt. A bőrsejtek újraépülése fiatalossá teszi a bőrt. A gyümölcssavakat azonban az érzékeny bőr rosszul tűri. A mézből nyert AHA viszont kíméletesen újítja meg a bőrt.
A méz kiváló antioxidáns forrás. Mint tudjuk, ezek megakadályozzák, hogy a káros UV sugarak tönkretegyék a bőrt. Az UV sugarak bőrrákot, korai öregedést okozhatnak. Mivel a vegyi anyagot tartalmazó napkrémek bőrirritációt okozhatnak, ezért most olyan krémekkel kísérleteznek, amelyek antioxidánsokat tartalmaznak. A méz ezeknek a termékeknek szintén kiváló alapanyaga. Keressük azokat a termékeket, amelyek tartalmaznak mézet! Évszázados megfigyelések alapján régóta használják a népi gyógyászatban sérülések, égések kezelésére. Különféle betegségek esetén pedig fogyasztását ajánlották.

A mézben nyomelemek, ásványi anyagok találhatók. Általában 80 százalékban szőlő és gyümölcscukrot, 17 százalékban vizet, néhány százalékban szaharózt tartalmaz. Közvetlenül a bélből szívódik fel. A virágméz 36 százalékban tartalmaz szülőcukrot, ezért jó hatással van a szívizom működésére. Méregteleníti a májat és segíti működését. Semlegesíti a szervezetbe került káros és mérgező anyagokat. Sok vitamint tartalmaz, B-vitaminokat, K-vitamint, C-vitamint. Értágító, a szövetek oxigénellátását segítő anyagot is találunk benne.
Ajánlott adagja felnőtteknek 100 gramm lenne, amit arányosan kellene a nap folyamán elosztani két órával étkezés előtt, három órával pedig utána. Kiváló erősítő és frissítő szer a sportolók, fizikai munkát végzők számára. Megfázás, köhögés, felső légúti betegségek esetén a mézes tea segíti a gyógyulást. Szív, gyomor, idegrendszeri, bőr megbetegedések esetén is ajánlott rendszeresen fogyasztani. Ahhoz, hogy bőrünk megőrizze rugalmasságát, finomságát, fontos, hogy hidratált legyen. Az öregedés és a környezeti ártalmak, vegyi anyagok hatására bőrünk elveszti vízmegtartó képességét, szárazzá és ráncossá válik. A méz megköti és megtartja a vizet, ezért a hidratáló termékek egyik legjobb alapanyaga. Az érzékeny bőrre is kiváló.

Nem kell méregdrága termékeket vásárolnunk, a fürdővizünkbe például önthetünk negyedcsészényi mézet.

Hajunkat mosás után öblítsük le 4 csésze meleg vízzel, amibe egy teáskanál mézet jól elkevertünk. A szőkék még fél citromlevet is hozzákeverhetnek. Ne mossuk ki a hajunkból, hanem így szárítsuk meg.

Próbáljuk ki a hidratáló mézes-tejes arcmaszkot!
Két evőkanál mézet keverjünk össze két teáskanál tejjel. Vigyük fel arcunkra, nyakunkra. Tíz perc után aztán mossuk le langyos vízzel.

Bőrpuhító
Egy teáskanál mézet keverjünk össze egy teáskanál olívaolajjal és egy-két csepp citromlével. A kezünkre, könyökünkre, sarkunkra kenjük, bedörzsöljük, majd 10 perc után lemossuk.

Nagyszerű házi bőrradírt készíthetünk mézből és mandulából.
Egy evőkanál mézet összekeverünk 2 evőkanál finomra őrölt mandulával és fél kávéskanál citromlével. Gyengéden átdörzsöljük vele a bőrt, majd meleg vízzel lemossuk.
Arcfeszesítő maszk
1 evőkanál mézet, 1 tojásfehérjét, 1 teáskanál glicerint és annyi lisztet keverünk össze, hogy tésztaszerű masszát kapjunk. Ezt egyenletesen visszük fel az arcra, nyakra. Tíz percig hagyjuk rajta, majd langyos vízzel lemossuk.

Próbáljuk ki, és élvezzük a méz szépítő hatását! A minőségi magyar méz világszerte elismert termék, éljünk a természet nagyszerű adományával!

Forrás: Fit-Way magazin

Válasz

Egyed Józsefné üzente 13 éve

Ha kész termékekkel szeretnéd javítani az arcod és tested bőrét, találsz rá termékeket a nyitó oldalon lévő linkjeinken. Margó

Válasz

Egyed Józsefné üzente 13 éve

Arcápolás/Haladjunk a korunkkal!

Az öregedés ugyan elkerülhetetlen folyamat, ám az, hogyan éljük ezt meg, illetve, hogy miként látszódik ez a bőrünkön, nagyon sokat számít. Mit tehetünk azért, hogy a ráncok minél később jelenjenek meg az arcunkon?
Az öregedés természetes, biológiai folyamat, mely meglátszik a bőrünkön is; egyrészt a génjeink, másrészt az életmódunk és a külső, környezeti tényezők befolyásolják, hogy mikor és hol jelennek meg az első ráncok az arcunkon.
Tudta-e?
Szakemberek szerint az öregedést megelőző, lassító kezeléseket már jóval azelőtt érdemes elkezdeni, hogy az első ráncok megjelennek.

Bár a bőrrák minden korosztályt veszélyeztet, a betegség gyakrabban jelentkezik az idősebbeknél. Éppen ezért, rendszeresen vizsgáljuk-vizsgáltassuk meg a bőrünket!
Az érett bőrnél sokszor nemcsak a ráncokkal kell felvenni a harcot: gyakran korábban nem tapasztalt bőrproblémák is jelentkezhetnek, ezért az ápolásnál mindegyikre érdemes odafigyelni. Előfordulhat, hogy a pórusok jobban látszódnak, gyakrabban alakulnak ki mitesszerek; a száraz területek nagyon szárazzá válnak, míg a zsírosodásra hajlamos arcrészek még több faggyút termelnek. Érdemes olyan termékeket választani, amelyek képesek egyszerre kezelni ezeket a bőrproblémákat.

Tisztítás, ápolás és védelem
Az érettebb bőr gyakran száraz is, ez pedig még láthatóbbá, feltűnőbbé teszi a ráncokat, hiszen nincs ami "kitöltse" és feszessé tegye a bőrt. Arctisztítóból a krémes, erősen hidratáló hatású, akár víz nélkül is használható termékeket válasszuk. A szárazság mellett sokan tapasztalják azt is, hogy egyre érzékenyebbé válik az arcbőrük, éppen ezért olyan hidratáló krémet érdemes használni, melyet érzékenyebb bőrre fejlesztettek ki.

A szem és a száj körüli, vékony bőrréteg az idő múlásával még jobban elvékonyodhat, a mimika és a beszéd következményeként itt alakulhatnak ki az első ráncok is. Érdemes ezekre az érzékeny területekre külön krémet használni.

Ne feledkezzünk el a fényvédelemről sem! A napsugárzás ugyanis erősen öregíti a bőrt, felgyorsíthatja a májfoltok kialakulását és a bőrrákért is felelős. Negyvenéves kor felett a bőr már nem tud olyan gyorsan regenerálódni, így a napsütés is komolyabb hatással van rá.

Milyen hatóanyagokat keressünk?
Sok olyan különleges (időnként már-már bizarr) anyag van, melynek öregedésgátló, rácmegelőző vagy erőteljes ránctalanító hatást tulajdonítanak. Ezek egy része azonban jóval többet ígér, mint amennyit teljesíteni tud. Bármennyire is meggyőzőek a reklámok, ne higgyük azt, hogy egy-egy krém néhány hét alatt tökéletes feszességgel és fiatalsággal ajándékozza meg az arcunkat. Természetesen, az eredmények nagyon is látványosak lehetnek, ám ehhez megfelelő hatóanyagokat kell összeválogatni.

A hialuronsav fontos szerepet játszik a bőr tömörségének, teltségének a megőrzésében, nagyon jó nedvesség-megkötő. A hialuronsav tartalmú krémek szinte azonnal feltöltik a ráncokat, a bőr simábbnak, feszesebbnek tűnik a használatuk után. A vitaminoknak szintén fontos szerepe van a finomabb ráncok csökkentésében. A C-és az E-vitamin erős antioxidánsok is, melyek védik, feszesítik a bőrt. A K-vitamint főleg szemránckrémeknél alkalmazzák, mert hatékony a sötét karikák, táskák csökkentésében. Az alfa- és béta-hidroxisavak bőrmegújító, tisztító és feszesítő hatásúak, segítenek megelőzni a mitesszerek kialakulását.
Szerző: Forrás:
Huták Judit HáziPatika.com

Válasz

Egyed Józsefné üzente 13 éve

Milyen állapotban van a bőröd? * Nők Lapja Cafe * 2010. 12. 29.

Kenjünk mindenféle krémekkel, de nem tápláljuk belülről. Pedig a bőr kényes, minden meglátszik rajta és az idő múlásával egyre nehezebb visszaállítani szépségét.
A stressz, az egészségtelen életmód, a dohányzás és alkohol – mind károsítja a bőrünket. Persze sokan azt gondolják, hogy elég, ha mindennap arctisztítást végzünk és nappalra felkenünk valamilyen krémet, de sajnos ez nincs így. A kor előrehaladtával visszafordíthatatlan bőrproblémákkal is számolhatunk: kitágult hajszálerek, öregségi foltok, fénytelen bőr, ráncok.

Bőrvizsgálat 2 perc alatt
Kifejlesztettek egy ultrahangos bőrmérő készüléket, aminek a segítségével meg lehet állapítani, hogy kinek milyen állapotban van a bőre. A bőr szerkezetét és állapotát ultrahanggal vizsgálja, a bőr mélyebb rétegét, az irha- (más néven dermisz) réteget is megmutatja. További info itt!

A különböző bőrtípusokra szánt krémek nagyon hatásosak, de nem elég kívülről gondoskodni és harcolni az idővel. Fontos a folyadékfogyasztás és a különböző készítmények, amelyek javítják a bőr minőségét és szerkezetét, helyreállítják a bőr nedvességtartalmát és használatukkal a bőr sugárzóbbá válik.
A stressz és környezeti ártalom okozta bőröregedésre nagyon jó hatással vannak a kapszulába zárt természetes hatóanyagok és vitaminok. Használatukkal az arcbőr és a test egyéb részein a bőr sokkal puhább és rugalmasabb tapintású lesz. Javítják a bőr alapvető szerkezetét, minőségét, és nedvességtartalmát, míg az arckrémek és testápolók csak a bőr felszínén tudják kifejteni hatásukat.

Milyen állapotban van a bőröd? A készítmények szedésével változik a bőr a szerkezete: az elasztin- és kollagénrostok száma növekszik, javul a bőr nedvességtartalma, így a bőr puhább, simább, rugalmasabb lesz. Láthatóan csökkentik a finom vonalakat és ráncokat, kitágult hajszálereket, öregségi foltokat, miközben javul a bőr minősége és nedvességének egyensúlya nemcsak az arcon, az egész testen.

Válasz

Egyed Józsefné üzente 13 éve

Ezt edd bőrproblémák ellen

Brjeska Dóra 2010. 12. 13. /WellnessCafe/

Egyes bőrbetegségek komoly kínokat okozhatnak a mindennapokban. Viszketnek, fájnak, és folyton takargatni kell őket. Ám ha odafigyelsz arra, mit eszel, ezek a tünetek hatásosan csökkenthetők!

Csalánkiütés

Az urticariának is nevezett betegséget leggyakrabban ételallergia váltja ki. Tünetei a hírtelen megjelenő, erősen viszkető vörös foltok, és fehér hólyagok a bőr felszínén. Kiváltója a bőrben felszabaduló hisztamin, ami nem tud eloszlani, ezért jelennek meg a csúnya elváltozások. Ezek a kellemetlen tünetek a test bármely részén felléphetnek, és kísérő tüneteik lehetnek a fáradtság, láz és émelygés.

Ami jót tesz:
Fogyassz sok sötétzöld levelű zöldséget, valamint narancssárga és sárga gyümölcsöket és zöldségeket, melyeknek igen magas a béta-karotin tartalmuk. A búzacsíra, belsőségek, hal és hüvelyesek is nagyon jó hatásúak a bennük lévő niacin miatt.

Amit kerülj:
Minden olyan étel, amire allergiás vagy, amitől akár enyhe viszketést érzel a szádban, vagy a környékén.

Pattanások

Bár a pattanások leginkább a tinik körében jelentenek komoly gondokat, az is előfordulhat, hogy valaki öröklötten hajlamos a kialakulásukra. Nőknél pattanások általában a menstruáció előtt, vagy erős stressz hatására alakulnak ki. Sajnos nagyon nehéz tőlük megszabadulni, de létezik egészséges megoldás.

Ami jót tesz:
Mivel nagy valószínűséggel a cink hiány is hozzájárul a pattanások szaporodásához, egyél minél több cinket tartalmazó ételt. Ilyenek a kagyló, rák, szárnyas és sovány hús, a dió és a joghurt. Fontos a bőrtápláló A-vitamin, ami májban és tojásban található. Egyél sok sötétzöld vagy narancssárga zöldséget és gyümölcsöt a béta-karotin tartalmuk miatt. A búzacsíra, tojás, és a hidegen sajtolt növényi olajok pedig bőrgyógyulást segítő E-vitaminban gazdagok.

Amit kerülj:
Hagyd el étrendedből a csokoládét és más cukrozott ételeket. Csökkentsd a só használatát.

Övsömör

Ezt a betegséget a bárányhimlőt is okozó vírus idézi elő. A bárányhimlőből való felgyógyulás után a vírus éveken keresztül lappang. Ha valamilyen okból az immunrendszer nagyon legyengül, akkor a vírus szaporodni kezd, és nagyon fájdalmas tüneteket okoz. A betegség kialakulásakor hólyagos bőrkiütések és égető fájdalom jelentkezik, legtöbbször a vállon és a derékvonalon, esetleg az egyik arcfélen. A betegeknek mindenképpen szükségük van gyógyszeres kezelésre, de a táplálkozás is sokat tehet, akár a megelőzésért is.

Ami jót tesz:
Citrusfélék, sárgabarack, cseresznye, paradicsom és papaja, melyek rendkívül gazdagok C-vitaminban és bioflavonoidokban. Az olívaolaj, a kemény héjú gyümölcsök, és az avokádó pedig gyógyító E-vitamin tartalmuk miatt elengedhetetlenek.

Korpás fejbőr

Bár ma már számtalan hajápolási termék található a drogériákban és a gyógyszertárakban is erre a problémára, azért sokkal jobbat teszel szervezetednek, ha inkább helyes táplálkozással oldod meg a kellemetlenségeket. A legtöbb esetben egyszerű változtatásokkal is eltüntethető a száraz fejbőrről lehulló korpa, ha mégsem sikerül, mindenképpen fordulj orvoshoz, mert komoly bőrbetegségek tünete is lehet.

Ami jót tesz:
Legfontosabb a cinkben gazdag ételek fogyasztása. Egyél sok tengeri kagylót, rákot, vörös húst vagy tökmagot. A növényi olajok, olajos magvak, és a tengeri halak pedig nagyon fontos esszenciális zsírsavakat tartalmaznak, melyek elengedhetetlenek a bőrproblémák megelőzéséhez.

Válasz

Egyed Józsefné üzente 13 éve

Óvd a bőröd szépségét és épségét!

Ahogy leesett a hőmérő higanyszála, a bőrödnek számolnia kell a vízhiánnyal, a káros napsugarak okozta pigmentfoltokkal és sápadtsággal. Mindezt elkerülheted, ha megfogadod szépségápolási tanácsainkat.
1. szabály: válassz gazdagabb alapozót!
Az ok: a nyár elteltével bőrünk hajlamos a pigmentációra, melyet a megszokott, színezett hidratálónkkal már nem tudunk elfedni. A csípős hidegben bőrünk kipirosodásra is hajlamos, ezért érdemes könnyű fedésű alapozóra váltanunk, hogy arcszínünk egyenletes legyen. Vigyük fel az egész arcra, csak oda, ahol szükségünk van rá, így nem lesz maszkszerű a végeredmény.
A megoldás: az új generációs, hab állagú és ecsetes alapozók ideálisak, mert könnyű fedésükkel tökéletes eredményt érhetünk el. Az ecsetes variáció rendkívül praktikus sminked felfrissítéséhez is.
2. szabály: élénkítsd a pirosítód!
Az ok: tél lévén, itt az ideje, hogy visszatérjünk a pirosító használatához. Ahogy a bőrünk színe egyre sápadtabb lesz, a bronzosítók kevésbé élénkítik arcszínünket. Krémes állagú, rózsás árnyalatú pirosítót válasszunk, mert ez minden bőrszínen remekül mutat. Egy kis kompakt púderrel hibátlan, egészséges, ragyogó lesz az összhatás.
A megoldás: használj élénkpiros, hab állagú pirítót, vagy krémes pirosítóstiftet!

3. szabály: maximálisan hidratálj!
Az ok: télen bőrünk szárazabb, mert alacsonyabb a levegő páratartalma. A száraz levegő elvonja a nedvességet a bőrből, ezért gazdagabb arcápolóra van szükségünk, mely, védőréteget képezve bőrünk felszínén, óva a dehidratációtól.
A megoldás: válts hatóanyagokban gazdagabb arcápolókra, melyek erősítik a bőr ellenálló képességét, hatására a vonások simábbak, feszesebbek lesznek.
4. szabály: ragyogjon a bőröd!
Az ok: amikor bőrünk veszít a nedvességtartalmából, fakóbbá, élettelenebbé válik. Az élénkítő, ragyogásfokozó készítményekkel visszaadhatjuk egységes ragyogását. A téli hónapokban használjunk A-vitamin-tartalmú kozmetikumokat, melyekkel újra életet „lehelhetünk” bőrünkbe. Csak akkor mellőzzük őket, ha nagyon száraz vagy irritált a bőrünk.
A megoldás: csinálj végig egy krémekből álló három hetes bőrmegújító programot. Visszaadja a bőröd elvesztett energiáit!
5. szabály: gyengéden radírozz!
Az ok: ha bőrünk hajlamos a kiszáradásra, télen váltsunk gyengédebb bőrradírra. A levegő alacsony páratartalma és a fűtés hatására bőrünk szárazabb lesz, szinte hámlik. Egy finomabb bőrradír is elegendő az elhalt hámsejtek eltávolításához.
A megoldás: válasszunk finomabb szemcséjű készítményeket. A mikrogömböcskék a száraz, érzékeny bőrhöz is kíméletesek. /HotDog/

Válasz

Egyed Józsefné üzente 13 éve

Aromaterápia: az illatok ereje
Van úgy, hogy az ember nem éri be egy jó arckrémmel. A szépségápolást néha nem lehet elválasztani az egészségmegőrzéstől, illetve a lélek ápolásától. Az aromaterápia egyszerre stresszoldó, szépítő és gyógyító hatású – habár az utóbbi tudományosan még nem bizonyított.
„Csordultig vagyok feszültséggel. Túl sok hatás ér, túl sok a napi tennivaló, túl sok a felgyülemlett stressz. Hogyan kezeljem mindezt? Mit tehetnék még azért, hogy megszabaduljak a feszültségtől? Nem az alkoholhoz nyúlok, nem is a hűtőt nyitom ki, hanem elmegyek az aromaterapeutához.”
Az alábbi idézet Zsuzsa barátnőmtől származik. Zsuzsa könyvelő, szereti is a munkáját, de néha panaszkodik, hogy milyen sok rajta a teher, az elvárás, mennyi felé kellene egyszerre helytállnia. Törődj magaddal – nem csupán a reklámok sugallják a szlogent. Élj, érezz, fogyassz tudatosan, fogadd el magad, de közben változz, tervezz is, és mindenekelőtt maradj spontán – ezeket a követhetetlen, homlokegyenest ellenkező életstratégiákat nyomják le a torkunkon. Arra voltunk kíváncsiak, hogyan törekszik feloldani az ehhez hasonló ellentmondásokat egy olyan alternatív és sokszor ezoterikusnak tartott gyógymód, mint az aromaterápia.
Mire jók az illatok?
„Az aromaterápia illóolajokat és növényi olajokat használó gyógyítás, egészségmegőrzés, szépségápolás, wellness – tudtuk meg Feller Adrienne aromaterapeutától. – Az illóolajok Magyarországon elsősorban aromaterapeuták, kozmetikusok, szülésznők és szülést kísérők, továbbá természetgyógyászok kelléktárában szerepelnek. Külföldön, például Franciaországban, Kanadában és Japánban orvosok és gyógyszerészek is alkalmazzák őket a kezelésekhez.”
A közös munka kezdete előtt az aromaterapeuta alaposan kikérdezi a pácienst: felméri a személyiségét, a problémáját – az adott olajat ehhez rendeli hozzá. Ezután végigmasszírozza az illetőt a kiválasztott illóolajjal. „Nehéz megfogalmazni, hogy mi történik: senki ne gondoljon valami földrengésre, a kezelés egyszerűen jó hatással van a testre és a lélekre” – meséli Zsuzsa. Otthoni használatra mindenki kap egy-egy üveggel, amelyet a fürdővizébe csöppent vagy bedörzsöli magát vele. „Az illóolajok alkalmazására több lehetőség is van: lehet velük inhalálni, masszírozni, csepegtethetjük őket fürdővízbe, használhatjuk szépségápolási termékhez, de akár belsőleg is. Utóbbinál különösen fontos a minőség” – teszi hozzá Feller Adrienne.
Az aromaterápia elnevezést a huszadik század elején egy francia vegyész, René-Maurice Gattafossé vezette be. A levendulaolaj pozitív hatását saját magán észlelte: azzal gyógyította be egy égett sebét. Később elmélyült a növényi olajok tulajdonságainak tanulmányozásában. Azt már követői ismerték fel, hogy az illóolajok felszívódnak a bőrön keresztül. Az 1960-as évektől kombinálják az illóolajat különböző masszázstechnikákkal. De ez csak újrafelfedezés: az ókori kultúrák vallási vagy gyógyítási célokra már használtak virágszirmokból kivont olajokat. Az egyiptomi nők is illóolajokkal kenték a hajukat, hogy jobb szagúak legyenek.
Több mint szépségápolás
Az illóolajokat mindenki ismeri. Legelterjedtebb talán a gyógynövényként közismert kamilla illóolaja, amely nyugtat, csillapítja a fejfájást, oldja a menstruáció előtti feszültséget. Az ugyancsak népszerű levendulakivonat
fertőtlenítő hatású: kitűnően alkalmas akne, hurut kezelésére, sebek csillapítására.
Mint említettük, szülésznők és dúlák is használnak illóolajokat, elsősorban a szülés folyamán alkalmazott fájdalomcsillapító-nyugtató masszázshoz. „Szüléskísérőként sok illóolajat, illetve belőlük készült keveréket használok – mondja az aromaterapeuta. – Segítenek a testi-lelki megnyílásban, az ellazulásban, és eredményesen csillapítják a fájdalmat. Létezik egy speciális keverék, amelyet akkor veszek elő, ha a szülés folyamata leáll. Ilyenkor az úgynevezett Parázs olaj valóságos csodákat művel. Az illóolajok a gyermekágyas időszakban is kiválóan alkalmasak depresszió, szorongás oldására, tejszaporításra, a gáti szakasz gyors gyógyítására. Császármetszésnél a sebgyógyulás optimalizálására is beváltak.”
Az aromaterapeuták a szépségápolást nem választják el a lélek gondozásától: holisztikusan, a testet, a lelket, a környezetet együtt szemlélik. Ez többek között azzal jár, hogy minden kezelés egyénre szabott. Az illóolajok tudatos alkalmazói szerint minden tünet, minden betegség pszichoszomatikus, így először a lelkünkben kell megkeresni a probléma gyökerét.
Cselekvők és hárítók
Amikor a Bulgáriában beszerzett rózsaolajat belecsöpögtettem a fürdővizembe, bevallom, fogalmam sem volt, hogy az illat kiváltotta emlékeimen kívül valamiféle terápián veszek részt. Kell-e egyáltalán bonyolítani az ilyesfajta élményeket, mögéjük tenni további jelentéstartalmakat? Önmagunkkal vitathatatlanul törődni kell, de vajon mi lehet az oka annak, hogy ennyire népszerű az önkeresés, a változtatás igénye? „Semmiképpen sem szabad általánosítani. Nyilvánvalóan sokunkban megfogalmazódik, hogy az életet egészségesebben, egyszerűbben és legfőképpen szeretetben kellene élnünk – válaszolja Feller Adrienne. – Szerintem vannak, akik nemcsak ráébrednek a változtatás fontosságára, hanem kitartó munka árán képesek is megvalósítására. Ők a cselekvők. Vannak, akik csak beszélnek róla, de nem vállalnak személyes felelősséget saját sorsukért, inkább elhárítják a problémát és elnapolják a feladatot. Náluk nincs változás, van viszont remény, hogy egyszer csak ráébrednek: a változás soha nem jön kívülről, hanem belső munka eredményeképp alakul ki. Léteznek persze olyanok is, akiknek eszébe sem jut, hogy változtatni kellene. De ők se veszítsék el a reményt!”
Szöveg: Biczó Gabriella
Ez a cikk Aromaterápia címmel az Éva magazin 2010. évi augusztusi számában jelent meg. Minden jog fenntartva.
2010. 08. 23. 11:04:51 | Frissítve: 2010. 08. 23. 11:18:16

Válasz

Egyed Józsefné üzente 13 éve

Hidratáld helyesen az arcbőröd!
Testünk víztartalma folyamatosan párolog, az elveszített folyadékot pedig pótolni kell. De nem elég sokat inni, mert a bőrünk is szomjazik. Válassz hidratáló krémet, amivel megóvhatod az arcod hidratáltságát a hűvös szélben.
A bőr sejtjei a hiányzó folyadékot kétféleképpen képesek pótolni: vagy a mélyebb rétegekből, vagy kívülről vesznek fel vizet. Utóbbi folyamatot különböző krémekkel tudjuk segíteni. A hidratálás a napi arcápolás fontos része. Az alapos tisztítás után bőrtípusunknak megfelelő krémmel kenjük be az arcunkat, és használjuk annyiszor, ahányszor úgy érezzük, bőrünknek szüksége van rá.
A zsírosabb bőrtípus jobban tartja a nedvességet, míg a szárazabb bőrűek gyakoribb hidratálást igényelnek. Fontos figyelembe venni azt is, hogy éppen milyen évszak van. Az őszi-téli hónapok beköszöntével különösen ügyeljünk a hidratálásra, hiszen ilyenkor az arcunk könnyebben kiszáradhat.
Jó tanács: mielőtt egy arckrémet megvásárolunk, mindig végezzünk bőrpróbát, hogy meggyőződjünk róla, tényleg hatásos-e nekünk. Érdemes többfajta krémmel kísérletezni, hogy valóban megtaláljuk a bőrtípusunknak leginkább megfelelőt. /Kipróbálásra az AVON-tanácsadódtól kérj mini-terméket., Ismerkedj a katalógusból a hidratáló krémekkel- a nyitólapon a linken eléred a katalógust/
Ha rátalálunk a tökéletes hidratálóra, ujjbeggyel vigyük fel az arcra. Ne ütögessük a bőrt, hanem finom, lágy mozdulatokkal körkörösen masszírozzuk be a krémet a haj növekedésével megegyező irányban. Ezt a műveletet a kor előre haladtával egyre inkább elnyújthatjuk. A kritikus pontokon, a szem és a száj környékén különösen ügyeljünk arra, hogy mennyi hidratálót és milyet viszünk fel. A szem környékére szemránckrémet használjunk, amelyet kifejezetten a vékony és nagyon érzékeny bőrhöz fejlesztettek ki.

Te használsz arcápoló krémet? Hotdog /+kiegészítések: Margó/

Válasz

Egyed Józsefné üzente 13 éve

Bőrkorok
Bőrünk állandó ápolást, az idő múlásával pedig egyre több kényeztetést igényel, bár sokan az első szarkalábak megjelenéséig nem tartják indokoltnak a rendszeres arckezelést. Mégis jó lenne, ha már tinédzserkorban megszokottá válna a napi bőrápolás.
A bőr szerkezete, környezeti hatásokra adott válaszreakciója az életkor előrehaladtával változik. Más a csecsemő bőre, más a tinédzseré, a felnőtté és megint más az idős emberé. Bőrünk állandó ápolást, az idő múlásával pedig egyre több kényeztetést igényel, bár sokan az első szarkalábak megjelenéséig nem tartják indokoltnak a rendszeres arckezelést. Mégis jó lenne, ha már tinédzserkorban megszokottá válna a napi bőrápolás.
r d e t
Serdülőkorban a leggyakoribb probléma a szeboreás, zsíros bőr megfelelő ápolása. A szeborea öröklött alkati tulajdonság, amelyet a mozgásszegény életmód, a helytelen táplálkozás, az emésztési zavarok, a nem megfelelő kozmetikumok használata csak fokozhat. Jellemzője, hogy a bőr zsírosan fénylik, fakó színű, az arcon sok szürkésfekete mitesszer látható. A fokozott faggyútermelés gátolja a bőrlégzést, serkenti az elszarusodást, elzárja a szőrtüszők kivezető nyílását.
A szeboreás bőr megfelelő ápolásához elengedhetetlen a rendszeres kozmetikai kezelés, súlyosabb esetekben bőrgyógyászhoz kell fordulni, ám mindezek mellett az otthoni bőrápolást se hanyagoljuk el. Az arcbőrt borító zsírréteget arctejjel vagy arcvízzel távolíthatjuk el. A porpúder a zsíros bőr számára hasznos, mivel enyhén szárít, a púdert azonban csak tiszta bőrre vigyük fel. Este arctejjel vagy mosakodó krémmel tisztítsuk meg a bőrt, éjszakára pedig B-vitamint tartalmazó, zsíros bőrre készült krémet használjunk.
A rendszeres bőrápolást célszerű minél előbb - már serdülőkorban - elkezdeni még annak is, akinek nincsen különösebb problémája a bőrével. Bár tizenöt-húszévesen még rugalmasak a szövetek, az arcbőr üde, hamvas, huszonöt év körül a bőr veszít rugalmasságából, a faggyútermelés csökken, a bőr szárazabbá, fénytelenebbé válhat. Ebben az életkorban elég, ha hetente egyszer leradírozzuk a bőrt és a bőrtípusnak megfelelő arctisztítót, nappali és éjszakai krémet használunk.
Harmincéves kortól még szárazabbá válhat a bőr, megjelennek az első apró ráncok, ezért a megszokott nappali és éjszakai krémek mellett idejében el kell kezdeni a szemránckrém használatát, ugyanis legkorábban a szemkörnyéki bőr és a nyak bőre öregszik. Ne csak az arcbőrt ápoljuk, hanem a nyakra és a dekoltázsra is gondoljunk.
Negyvenen túl a bőr elasztin és kollagéntartalma csökken - ezek az anyagok a rugalmasságért és a hidratálásért felelősek -, ekkor már érdemes naponta kétszer, reggel és este szemránckrémet használni, valamint öregedést gátló magas víztartalmú, hidratálókrémekkel táplálni a bőrt.
Ötvenéves kortól a bőr vékonyodni kezd, egyre mélyebb ráncok jelennek meg. Hatvanon túl számos elváltozás látható a bőrön, ezek az elváltozások azonban természetesnek tekinthetők, hiszen összefüggenek a bőr struktúrájának átalakulásával. Az életkor előre haladtával létrejön az időskori bőrsorvadás, amely a bőr sejtjeinek, mirigyeinek csökkent működése miatt alakul ki. A bőr elvékonyodik, a sejtek víztartalma nagymértékben csökken, a faggyúmirigy elégtelen működése miatt a bőr szárazzá válik, gyakran hámlik is. Gyakoriak még az arcon, kézen megjelenő barna pigment-foltok.
Az időskori bőrsorvadás legkorábban a száraz bőrű, legkésőbb a zsíros bőrű embereken jelenik meg. A rendszeres kozmetikai és otthoni ápolás (masszázs, pakolások, maszkok) késleltethetik a bőr idő előtti öregedését, javíthatnak az arcbőr rugalmasságán. Az időskori bőrelváltozások kialakulásának időpontja egyénenként változó: függ az életmódtól, táplálkozástól, bőrápolási szokásainktól és attól, hogy milyen munkát végeztünk, hiszen a szabadban végzett munka során a bőr ki van téve az időjárás viszontagságainak, az erős napsütésnek, ezért az öregedési folyamat jóval korábban kezdődik.
Bár csodaszerek nincsenek, az idő múlásának nyomait nem tudjuk teljesen eltüntetni, a megfelelő kozmetikumokkal, rendszeres kezelésekkel azonban késleltethetjük az öregedési folyamatokat.
Szerző: Forrás:
-potondi- Patika Tükör

Válasz

Egyed Józsefné üzente 13 éve

Miért fontos az éjszakai bőrápolás?
A nappali bőrápolás mellett a napfény és a környezet káros hatásaival szembeni hatékony védelem szól. Mi a célja akkor az éjszaki krémezésnek és mit kell tartalmaznia egy éjszakai bőrápoló kozmetikumnak? Tudományos válaszok és praktikus tanácsok.A bőrrel való nappali törődés természetesnek tűnik, az éjszakai ápolás azonban már nem olyan egyértelmű. Pedig ha a "szépítő alvás" fogalmát ismerjük, csak egy lépés megérteni az alvás alatti bőrápolás lényegét és fontosságát is.
Mi történik éjjel a bőrrel?
A bőr regenerálódásának is van egy speciális ritmusa. A minket védő kültakaró éjjel újjáépül, ezért éjszaka fogékonyabb arra, hogy a különféle hatóanyagokat befogadja, hatékonyabban raktározza. Éjszaka nemcsak mi, hanem a bőrünk is pihen, hiszen nincs kitéve a nap sugarainak, nem kell állandó készenlétben lennie a káros behatásokkal szemben.
Az éjszakai bőrápolás során a különféle bőrápolási termékek azt "használják ki", hogy éjjel a bőr vérkeringése felerősödik, felgyorsul az anyagcsere és az oxigén-felhasználás, ami együtt jár a vízfelhasználás növekedésével is.
Nappal nedvesítsük és védjük, éjjel regeneráljuk!
Szakemberek úgy tartják, hogy 25-30 éves kor körül eljön az idő, amikor a kiegyensúlyozott táplálkozás mellett a külsődleges kozmetikumok is segítségünkre lehetnek, hogy a bőrben levő sejtek megújulási folyamatait serkentsük. A nappali ápolók mellett különleges szerep jut az éjszakai krémeknek is, melyek a nappal használt könnyű állagú, gyorsan felszívódó krémekkel szemben nehezebb textúrájú kozmetikumok, és gazdagabban is tartalmazzák a szükséges hatóanyagokat.
Tipp
Ha tehetjük, a nappali krémünkkel megegyező márkájú éjszakai krémet vásároljunk. A készítmények fejlesztői a termékek összetételét ugyanis összehangolják, egymáshoz igazítják.
A nappali krémektől az éjszakai ápolók nemcsak hatásmechanizmusukban különböznek, hanem összetételükben is: szemléletes példa erre, hogy az éjszakai arckrémekben például nincsenek az éjjeli ápolás során amúgy is felesleges UV-szűrők.

Akkor mit tartalmaznak leggyakrabban az éjszakai krémek? Többek között hialuronsavat (természetes poliszacharid), dexpanthenolt, Q10-koenzimet, A- (retinol), C- és E-vitamint, peptideket, aminosavakat, AHA gyümölcssavakat, panthenolt, antioxidánsokat, kollagéneket, urzolsavat. Ezek helyreállítják a bőr teltségét, csökkentik a ráncokat, javítják a bőrsejtek regenerációját, fokozzák a bőr saját kollagéntermelését, a bőrt kisimítják és puhábbá, üdébbé teszik alvás közben.
Mielőtt felkenjük...
Tipp
Érdemes lefekvés előtt fél órával felvinni az éjszakai bőrápoló készítményeket, hogy beszívódhassanak, mielőtt bőrünk a párna- vagy a paplanhuzattal érintkezik. Ha arcbőrünket a bőrtípusunknak megfelelően megtisztítottuk, minden esetben hagyjuk megszáradni, mielőtt az éjszakai krémet is felvisszük. Krémezéskor kerüljük ki a szem környékét, nehogy irritáció lépjen fel, és az arc közepéről indulva egyenletesen oszlassuk el a krémet. Könnyedén masszírozzuk be, ahelyett, hogy bedörzsölnénk! Ami 10-15 perc alatt nem szívódott fel, óvatosan töröljük le, hiszen a túl vastag krémréteg a bőr természetes légzését akadályozhatja. S bár az éjszakai bőrápolás során elsősorban az arcbőr ápolása kerül középpontba, a testünkön levő bőrtakaró egészére is érdemes figyelmet fordítani lefekvés előtt!
Szerző: Forrás:
Kiss Verus HáziPatika.com

Válasz

Egyed Józsefné üzente 13 éve

Sose tegyen ilyet, mert megbánja!
Az idő amúgy is könyörtelen hozzánk, kíméletlenül rajta hagyja a nyomait az arcunkon. Ne tetézzük ezt sminkelés és szépségápolás közben elkövetett hibákkal!

A következő - leggyakoribb - hibákat mindenképpen kerüljük el!

A bőrradírozás elhanyagolása
Az öregedő bőr lassan tud csak természetes módon megszabadulni a régi, elhalt hámsejtektől, ezért kell őket hetente bőrradírral eltávolítani, különben fakóvá és tompává teszik.
Túl sok önbarnító
A leggyorsabb módja annak, hogy öregítsük a kinézetünket. És ugyanez igaz a túlzásba vitt napozásra és szoláriumozásra is.
Feltűnő smink
Ahhoz, hogy a sminkünk hatásos legyen, nem kell feltűnőnek is lennie. A visszafogottság, a harmónia és a színek jó megválasztása a lényeg.
Túl sok alapozó
Ha túl vastagon visszük fel az arcunkra, akkor megül a ráncokban, és még a legvékonyabbakat is kiemeli.
Szerző: bcs | egyéb írások a szerzőtől

Válasz